Amikor a pocakban van, elképzeljük, milyen is lesz a kezünkbe fogni, dédelgetni, etetni, altatni, és egy kicsit félünk attól, hogy mindez hogyan is fog menni. Sorra merülnek fel a kérdések: vajon hogy fogom bírni az éjszakázást? Mindent meg tudok majd egyedül csinálni? Mi lesz, ha nem lesz elég tejem? ...

Néhány jó tanács az első 6 hétre, hogy könnyebb legyen az összeszokás, az új életre, időbeosztásra való átállás:

1. Szülés előtt pihenj! Én is csak mosolyogtam, amikor mindenki ezt mondogatta nekem, de rá kellett jönnöm, hogy a pici megérkeztével a pihenés fogalma más értelmet nyer.

2. Apa maradjon otthon az első héten, igen is használja ki az 5 nap (ikergyermek esetén 7 nap) apanapot! A jogszabályok a kispapáknak lehetőséget biztosítanak gyermek születésénél, hogy 5 nap extra szabadságot, úgynevezett apanapot vegyenek ki. A szabadság kivételére (akár 2 részletben) az apának születéstől számítva 60 nap áll rendelkezésére.

3. Ne röstelljünk segítséget kérni! Pl. kérjük meg a nagymamákat, hogy főzzenek meg, amivel sok időt és energiát meg tudunk takarítani. Vagy ha nincsenek a közelben a nagyszülők, akkor az első pár hétben, amíg ki nem alakul a napi ritmus és rutin, rendeljünk ételt, és szállítassuk házhoz. De megkérhetjük a nagyit,  a nagynénit, apát, hogy vasaljon ki...

4. Szalad a lakás? Nem baj!!!! Nem lehet és nem is szabad mindenben helyt állni. Nem lehetünk egyszerre újdonsült anyukák, szakácsnők, takarítónők, ... Ha mindenben meg akarunk felelni, előbb utóbb ki fogunk borulni. Fontos, hogy magunkra figyeljünk, legfőképp az eső 6 hétben a picurral való kapcsolatunk kialakítására, a napirend megteremtésére. A lakás takarítása megvár! Ha pedig valakinek nem tetszik?! Álljon neki, és takarítson ki!

5. Aludj, amikor tudsz! A babának egy kipihent, kiegyensúlyozott anyára van szüksége. Hogy ezt az állapotot fent tudd tartani, dőlj le akkor, és pihenj, amikor a babád is azt teszi. Így könnyebben "átvészeled" az éjszakai 3 óránként kelés időszakát.

6. Ha hasfájós, akkor kezeld! Már az első pillanattól kezdve, ahogy a hasfájás megjelenik, érdemes próblágatni, hogy mi az, ami segít. Ha kezelni tudjuk a fájdalmat, miért is hagyjuk szenvedni?! Arról, hogy mivel tudod csillapítani a hasfájást, itt többet olvashatsz:

7. Cici mellet cumisüveg. Többször problémát jelenthet, ha el akarunk intézni valamit gyerek nélkül, vagy hosszabb útra indulunk, hogy 3-4 óránként etetni kell. Már pár napos, 1-2 hetes korától érdemes a cici mellett a cumisüvegből való evéshez is szoktatni a picúrt, amivel megkönnyítjük saját dolgunk. A lefejt tejjel ott lehet hagyni a picit nagyival, apával, ..., vagy bárhol oda lehet neki adni feltűnés nélkül, és nyugodtan intézhetjük az ügyeinket, nem kell stresszelni, hogy időre haza kell mennünk.

8. Énidő! Foglalkozz kicsit magaddal! Fejd le a tejed, és hagyd otthon a picit 1-1 órára apával, nagyival..., és kapcsolódj ki. Akár egy cukrászda látogatással, akár shoppingolással, vagy egy jó masszázzsal. Kell az énidő a kiegyensúlyozott lelki állapothoz

9. Kicsi és a pici... Megérkezett a gólya, a másik kicsi pedig otthon vár. Még nem bölcsi/ovis, otthon lesz velünk. Hogyan is fogadja? Hogyan illesztjük be a mindennapokba az új jövevényt? Fontos, hogy a nagyobbra ugyan annyi energiát fordítsunk, mint a kistesó megérkezése előtt. Azt, hogy én hogyan csináltam, itt olvashatod:



Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el